İslami Sohbet ve Evlilik


İslami Sohbet ve Evlilik

Evlenmek isteyen ve kendisi için uygun olan eş adayını henüz bulamamış olan kişilerin denedikleri yollar arasında chat siteleri ilk sıralarda yer alır. Güvenilir ve belli konseptler dahilinde yapılan bu siteler üyelik sistemi ile çalışır. Siteye üye olmak için yapmanız gereken sadece üyelik kısmını doldurmak olacaktır. Bu şekilde bir kullanıcı adı oluşturulur.

Şifre tanımlaması ile birlikte hemen siteye giriş yapma ve kendinize uygun eş adayınızı arama şansı yakalayabilirsiniz. İslami olan chat sitelerinde ise bu konuya ayrı şekilde dikkat eden, dini temel alan adaylar bulunur. Ağırlıklı olarak bu detaylara dikkat eden adayların birbiriyle tanışması adına açılmış siteler olduklarını söylemek yanlış olmaz.

Neden Faydalı Olur ?

Böyle sitelerden tanışan ve evlenen sayısız insan vardır. Faydalı olmasının da birbirinden farklı nedenleri olduğu söylenebilir:

 • Nickname kullanılması insanların kendiniz özgürce ifade etmesine neden olur.
 • Rahat, doğal ve samimi ortamlar sağlanır.
 • İstediğiniz özellikleri yazarak kendinize uygun bir aday bulma imkanı elde edersiniz.
 • Zaman sınırlaması olmadan sohbet edebileceğiniz kişiler vardır.
 • Özel sohbet edebilir ve ortak noktalar elde edebilirsiniz.

Bu gibi nedenlerden dolayı kendisini özgürce ifade eden ve evlenmek için uygun kişileri bulan insanların sayısı her geçen gün daha da artıyor.

Nasıl Üye Olunur ?

Siteye üye olmak için herhangi bir üyelik bedeli istenmez. Sitenin üyelik yazan sekmesine ulaşmanız ve ardından da sizden istenen bilgileri doldurmanız beklenir. Bu bilgilerin paylaşılması söz konusu değildir. Temel bilgilerdir. Profilinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken nokta kendinizle alakalı bilgi verme kısmı olmalıdır. Çünkü doğru ve ne istediğinizi bilerek verdiğiniz bilgiler daha kısa sürede aradığınız adayı bulmanıza neden olur.

Sohbet Ortamı Hakkında

Sohbetler ortak konuları olan insanlar arasında olduğundan oldukça kaliteli ve seviyelidir. Kurallara uygun şekilde sohbet edilmesine dikkat edilir. Kaba olmayan ve dini tercihleri ağır basan kişilerin bir araya geldiği yerlerdir.

Eş Adayı Bulmak

Profilinizde nasıl bir eş aradığınızla alakalı olan kısma taleplerinizi açıkça yazarak ve kendi bilgilerinizi doğru doldurarak istediğiniz adayı bulma imkanı yakalamanız mümkün olur.

7 Yorumlar

 1. Yusuf

  14 Mayıs 2020 at 15:17

  İslamı bir chat sitesi genelde gerçek evlilik düşünen insanların girdiği bir yer sohbetleri çok seviyeli uzun zamandır böyle bir platforma denk gelmemiştim

  Cevapla
 2. Elif

  14 Mayıs 2020 at 15:20

  arkacaşlar la boş zamanlarımızda evlilik sohbetleri yaptığımız bir chat sitesi 😂 hepimizi evlendirecekler Evde kalmayacağımız bir sohbet sitesi

  Cevapla
 3. banu

  14 Mayıs 2020 at 15:34

  en çok tercih edilen sohbet siteleri islami chat olup gelen kişilerin ciddiyetiyle beraber gerçekten tanışıp, arkadaş olup kaliteli bir sohbet ile hem dini yönden hemde kalite yönünden islami sohbet siteleri ni tercih etmektedirler.

  Cevapla
 4. Berzan el riha

  14 Mayıs 2020 at 15:49

  önceLikle Selamün Aleyküm.. son zamanlar bir çok islami sohbetin olduğu yerlerde bulundum ama burayı gerçekten cok beğendim mobil mirc uygulamasıylada islami sohbete dahada cok önem vermişler ve ayrı bir güzellik katmışlar . emeklerinden dolayı teşekkür ederim başalar dilerim..

  Cevapla
 5. Hüdavendigar

  14 Mayıs 2020 at 15:50

  sohbet odaları üzerinden tanışıp evlilik yaşayan insanlar tanıdım bir çoğu gayet mutluluklar. Bununla birlikte bu tür siteler de İslami sohbetlerin ve İslam üzerine özel kanalların olduğunu biliyorum gayet nezih ve seviyeli muhabbetler oluyordu. görücü usulü evlilik yerini artık sosyal medya uygulamaları veya sohbet sitelerine bıraktı, sanırım insanları yadırgamadan bu tür tercihlere saygı duyarak tanışma ortamı yaratmak mantıklı olur.

  Cevapla
 6. Canan

  14 Mayıs 2020 at 16:02

  S.a sanal sohbet sitelerinde islami sohbete önem veren biri olarak mobil mirc i beğendim herkese tavsiye eder ve site yoneticilerin bize bu güzel ortamı oluşturdukları için teşekkür ederim..

  Cevapla
 7. Allah dostu

  16 Mayıs 2020 at 20:39

  İslami koşullarda sitelerinde chat yapılacak sohbet yapılabilecek en kaliteli arkadaşlık sitesi

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir